Бесідка із піддонів своїми руками
Хоча мій будинок і знаходиться в селі, все ж краще більше знаходитись на повітрі і ранішню каву пити в бесідці. Крім того, набагато приємніше проводити теплий вечір з друзями за бокалом пива на вулиці в бесідці, чим в чотирьох стінах приміщення. Ідея будівництва альтанки у мене з’явилась ще восени, а тому я зимою заготовив 20 дерев’яних піддонів, так як вирішив економити на будівництві і строїти бесідку із піддонів своїми руками.
І так, будівельний матеріал, а саме піддони, необхідно було підготовити для їх використання. Очистивши від бруду, я обробив їх спеціальним розчином від гнилі і комах. Та спочатку все начинається з фундаменту. Для фундаменту я вирішив використовувати муровані стовпчики. Оскільки підлога моєї бесідки була складена з чотирьох піддонів, стовпців для фундаменту необхідно було зробити дев’ять.
Проблемою будівництва фундаменту стало те, що я свою бесідку ставив на похилій території. Так, один стовпець моєї бесідки складався з одного шару цегли, а інший з п’яти. Розмішавши кілька відер цементно-піщаного розчину, я змурував стовпці. Обов’язково землю під стовпцями необхідно трішки вкопати, вирівняти та засипати піском, щоб наші стовпці були стійкими.
Змурувавши стовпчики і вийшовши майже на один рівень, я взявся вкладати підлогу. Для підлоги я піддони дещо переробив, а точніше добив дошками прогалини щоб були одна дошка біля одної.
Поклавши підлогу з чотирьох піддонів, я їх скріпив між собою. Розмір піддонів, які я використовував для будівництва бесідки 120 см на 100 см, а тому ширина моєї бесідки стала 2 м, а довжина 2,4 м. Далі я перейшов до спорудження каркасу, для чого на підлозі по всьому периметру поставив піддони дошками всередину, передбачивши завчасно виріз на двері.
По чотирьох кутках бесідки я в середину піддонів встановив чотири стовпці, які одним кінцем лягли на підлогу. Зверху стовпці я скріпив брусом (50 мм х 50 мм). Також з брусів я зробив основу даху. Для латів я також використав піддони, правда розбиті, після чого поверх піддонів застелив і закріпив плівку. Для укріплення вирізу дверей я закріпив два стовпці, які постав зверху на піддони і прибив до даху.
Після того як каркас був готовим, я перейшов до оздоблювання своєї бесідки. Для цього я використав очерет. Тут була друга проблема – щоб зв’язати плити з очерету необхідно було добре намучитись. Кожну очеретину необхідно було очистити від листя, обрізати лише після цього братись до в’язання плит.
Щоб зробити плиту з очерету, необхідно зробити певну підготовку, а саме закріпити на будь-якій стіні чи під деревом три-чотири мотузки, після чого знизу можна починати в’язати. В’язати очерет можна як дротом, так і мотузкою. Як правильно в’язати очерет, я описувати не буду, думаю, тут нічого складного немає, просто подивіться на схему в’язання нижче.
Зв’язавши плити, я закріпив їх по периметру фасаду моєї бесідки. Також плитами з очерету я накрив дах.
Для зручного і приємного перебування в альтанці, я затер зсередини всі видні частини піддонів і стовпців, закріпив перила і покрив лаком. Стіл і лавки зробив із обрізків дерева і пеньків. Бесідка із піддонів своїми руками закінчена і тепер її можна використовувати на ділі.
Беседка получилась как сказочная. Красивая и оригинальная идея, и что важно в наше время — бюджетная. Наверняка многих заинтересует мастер-класс. Меня так точно заинтересовал, осталось дом купить 🙂
Симпатичная беседка! Отдельное спасибо за то, что показали, как вязать камыш.
Какая шикарная беседка. Надо будет нечто подобное соорудить на дачном участке.
Прекрасное использование материала.
я очень люблю беседки. Если посадить вокруг вьющиеся растения, будет сказочно. А на лавки красивые подушки.