Здається, це так просто — поставив каструлю з молоком на вогонь, коли закипить, всипати крупу, додати цукор — і каша для дітей готова. Насправді ж усе значно складніше. Є у приготуванні каші для дітей свої секрети. Ось деякі з них: спочатку розварюють крупу, овочі у воді, а вже потім вливають сире молоко, доводять до кипіння і відразу ж знімають з вогню, додаючи вершкове масло. Тоді вітаміни, що містяться в овочах, молоці, маслі, не руйнуються.

каша для дітей

Цукор додають до каші у вигляді сиропу. Готують його з 100 г цукрового піску або рафінаду, які заливають 40 мл води і нагрівають до кипіння. Після цього проціджують крізь подвійний шар марлі і доливають кип’яченої води до 100 мл.

Содержание статьи

Як варити манну кашу

Її можна зварити на воді, на цільному або розведеному водою молоці. Крупу (неповну чайну ложечку) просіюють і, помішуючи, всипають у киплячу воду (100 г). Варять 10-15 хвилин, додають чайну ложку цукрового сиропу, дрібку солі. Варену манну кашу для дітей заправляють вершковим маслом – 3 г.

Можна крупу спочатку варити у підсоленій киплячій воді, а через 10-15 хвилин додати гаряче молоко, цукровий сироп, після того як закипить, зняти з вогню і додати вершкове масло.

як варити манну кашу

Як варити рисову кашу

Беруть чайну ложечку перебраного і промитого рису, вкидають в кип’яток (100 мл) і варять під кришкою до готовності. Гарячу крупу перетирають крізь сито, заливають злегка підсоленим овочевим відваром, дають закипіти, додають масло.

Овочевий відвар для рисової каші варять з 20 г моркви, 30 г свіжої капусти, 30 г картоплі, кореня петрушки, які заливають холодною водою (200 мл) і кип’ятять до готовності картоплі. Відвар без овочів проціджують, доливають кип’яток, щоб вийшло 100 мл.

Як варити гречану кашу

Гречану крупу (1,5 чайної ложечки) перебирають, злегка підсушують на сухому листі, розтираючи качалкою або перемелюють, засипають у киплячу підсолену воду, варять 20-30 хвилин. Гарячі каші дітей перетирають крізь сито, доливають м’ясного бульйону до 100 мл.

Бульйон для гречаної каші краще готувати з нежирного м’яса. Щоб одержати 100 мл бульйону, потрібно 50 г яловичини або птиці, невеличкі корінці петрушки, моркви і 200 мл води.

Обволікаючі відвари

Їх готують у разі шлункових розладів: при проносі — рисовий, при запорах — вівсяний.

Крупу перебирають, кілька разів промивають чистою холодною водою, засипають у каструлю з водою, на малому вогні доводять до кипіння і тримають на плиті до повного розварювання. Якщо треба зменшити час приготування, крупу попередньо замочують у холодній воді протягом 1-2 годин. Варять у цій самій воді.