На вулиці уже середина осені, а у нас гладіолуси все ще в землі. Та що ж поробиш, з ранку до вечора на роботі, а для квітника часу геть не вистачає. Хоча в свою чергу велику роль відіграє лінь. Сьогодні я хотів би поділитись інформацією про те коли викопувати гладіолуси та як зберігати гладіолуси взимку.

Коли викопувати гладіолуси та як зберігати гладіолуси взимку

Це важливо, оскільки від того як ви це зробите залежить те, як гладіолуси будуть цвісти в наступному році.

Содержание статьи

Коли викопувати гладіолуси?

Найкращий час для копання гладіолусів — це кінець вересня чи перша половина жовтня. Так що я уже трішки запізнився зі своїми квітами, та нічого страшного коли і ви їх викопаєте в кінці жовтня.

В основному сигналом коли викопувати гладіолуси може бути перший заморозок. Як тільки він пройшов, можете спокійно забирати рослину на зиму. Якщо ж сильно спізнитись з цим ділом, то гладіолуси можуть «підчепити» якусь хворобу.
Для збирання краще вибрати сонячний день, в крайньому випадку, день без дощу. Звільняєм квіти від підв’язок та забираєм кілочки…

Як викопувати гладіолуси?

Підкопуємо цибулинку квітки лопатою і виймаємо з землі. Трішки обтрушуємо. Далі беремо цибулину в ліву руку, а правою в цей час акуратно ламаємо стебло. Тут головне, відламати стебло так, щоб не пошкодити саму цибулинку. Спочатку акуратно зігнути стебло в ліву сторону, потім в праву, бажано різко не тягнути.

Коли викопувати гладіолуси та як зберігати гладіолуси взимку

Цей спосіб дозволяє обійтись без зрізування стебла. Та якщо стебло товсте, його не так просто зламати, тому можна трішки надрізати. Різати потрібно дуже коротко, на зиму не можна оставляти цибулинко зі стеблом.

Коли викопувати гладіолуси та як зберігати гладіолуси взимку

А все тому, що на листях може знаходитись самий злісний ворог гладіолусів — трипс. Якщо стебло з листками не забрати і оставити їх зимувати разом з цибулинкою, то трипс може перейти на неї і та загине чи не дасть квітку на наступне літо.

Коли викопувати гладіолуси та як зберігати гладіолуси взимку

Тому, рекомендую, всі стебла та листки від гладіолусів забрати з квітника — вивезти і спалити.

Біля цибулинки можуть бути дітки, я їх забираю після сушіння.

Сушіння цибулинок

Зібрані цибулини я складаю в ящики дном вверх в один ряд. Так сушу гладіолуси кілька тижнів. Під час сушіння цибулинки перевертаю. Інколи, якщо дозволяє погода, виношу на сонце. Найкраща температура для сушіння – 28-30 градусів за Цельсієм.

Після цього відділяю діток від цибулинки та вбираю шолупиння.

Як зберігати гладіолуси взимку

Якщо у вас сухий підвал чи погріб — це найкраще місце для зберігання гладіолусів. Для зимування їм потрібна температура 5-7 градусів, можна і нижче, но не нижче 0°.

Якщо зберігати їх при температурі чуть вище 0°, то перед посадкою, орієнтовно за місяць гладіолуси необхідно занести в тепле приміщення, щоб ті проснулись і почали розпускатись.

Увага! Ні в якому разі не зберігайте цибулинки гладіолусів у поліетиленових пакетах! Вони повинні дихати.

Ящики з гладіолусами необхідно встановити так, щоб до них був доступ повітря, цибулинки бажано розмістити в один ряд. Також час від часу перевіряйте стан квітів, гнилі чи посохлі викидайте, відсирілі просушуйте.

От і все, хто-куди, а я копати гладіолуси! Якщо є якісь запитання, буду радий відповісти на них в коментарях.