Підготовка саду до зими
Всім привіт! Сьогодні холодного ранку, коли я пішов годувати чорнобривцями кроликів, я зрозумів, що зима вже «на носі». Хоча ще до календарної зими більше місяця, але… Листопад — останній місяць осені. Ще пройде деякий час і настануть справжні холоди. А в цьому році метеорологи прогнозують похолодання і в листопаді. То й можливо, що зима візьме в холодні обійми землю вже в листопаді.
Найголовніша турбота садівника — підготовка саду до зими — захист плодових і ягідних культур від морозів, пошкоджень гризунами, особливо молодих рослин.
Що ж потрібно робити?
Деревам великої шкоди завдають різні шкідники. Під корою старих дерев можна знайти багато гусениці, личинок, лялечок, яєць. На гіллі, схожі на чорні перстні, — кільця кільчастого шовкопряда. В сухому листі, яке не опало, оповитому павутиною, — гнізда білана жилкуватого.
Я підходжу до кожного дерева, до кожного кущика, які ростуть в саду з відром і по можливості збираю цих шкідників, а потім їх знищую.
Після першого снігопаду вже видно сліди та ходи під снігом, якими миші та щурі пробираються до плодових і ягідних культур, обгризаючи їх кору та коріння.
Щоб перепинити хід гризунам до рослин я втоптую навколо цих рослин стежки. Миша, яка рухається підсніжним ходом, доходячи до перешкоди, шукатиме обходу і таким чином обходить дерево. У нірки закладаю отруєні приманки. Якщо усі ці маніпуляції будуть проведені вчасно значить підготовка саду до зими проведена якісно!
Передают, что зима действительно будет холодной. С гусеницами нужно бороться. Также, пора белить деревья. Правда, руки не всегда доходят.