Доброго дня! Сьогодні я хотів би повернутись на наш квітник, де лишились не підготовленими до зими троянди. Останнє, що я вам розказував, це як зберігати гладіолуси взимку, а зараз хотів би поділитись інформацією про те як утеплити рози на зиму.

Як утеплити рози на зиму

Содержание статьи

Пора року зима декому дуже подобається, але не таким ніжним квітам як троянди. Щоб уберегти ці рослини від загибелі, на зиму їх просто необхідно укрити. Хоча існують і такі сорти, які адаптовані до нашого клімату, їм вистачить простої осінньої обрізки та підгортання. Але в основному рози потребують ретельного та максимального утеплення, захисту від холодного вітру та вологи.

Утеплюючий матеріал, який використовую я — це сухе листя. Воно не пропускає холод і через нього рослини можуть дихати. Але спочатку дам відповідь на наступне питання.

Коли вкривати рози на зиму

Не потрібно передчасно вкривати рози на зиму, так як вони можуть почати випускати молоді пагони. Найправильніше буде дочекатися коли температура впаде нижче 0 градусів за Цельсієм. Якщо мороз від 0 до — 5 градусів протримається тиждень, тоді можна спокійно приступати до утеплення роз на зиму. Оптимальний час для укриття — це кінець жовтня.

Як утеплити рози на зиму

Як утеплити рози на зиму

У мене на квітнику в основному кущові сорти цієї «королови», тому я утепляю рози на зиму способом прикопування. Спочатку я трішки обрізаю розу, що дозволяє краще їй перезимувати, потім прикопую землею до 30 см, після чого накриваю сухим листям. Також, інколи утепляю троянди на зиму сухою тирсою, якщо зима не дуже морозна, вистачить кущі накрити дерев’яною стружкою і присипати трішки землею.

Як утеплити рози на зиму

Головне пам’ятати, що для укриття роз можна використовувати тільки сухий ґрунт та сухе листя, аби волога не дісталась стебла, так як це може спровокувати загнивання і розвиток грибкових хвороб.

От і все, тепер наші троянди не злякаються страшних та лютих холодів, вітрів, і навіть дрібних гризунів. Якщо правильно утеплити рози на зиму, то влітку ви отримаєте неабияке їх цвітіння.