Сьогодні весь ранок я провів на ринку, робив закупи продуктів на наступний тиждень. Один запис в моєму списку покупок, який мені дала дружина, було м’ясо. І ось якраз про те, як вибрати свіже м’ясо я і хотів би з вами поділитись.

вибрати свіже м'ясо?

Зайшовши у м’ясний відділ на ринку (хоча зазвичай я купляю м’ясо в одному з місцевих магазинів, сьогодні ж я зробив виняток), я підхожу до продавця і цікавлюсь чи в нього є санітарний висновок, якщо так, то далі переходжу до вибору м’яса. Свіже м’ясо я визначаю за такими показниками:

Содержание статьи

Мені потрібна була філейка, оскільки дружина мала запікати м’ясо в духовці. Отож спершу необхідно оглянути м’ясо зі всіх сторін, помацати та понюхати. Відчуття ваші не підведуть і ви зразу визначите свіжий шматок м’яса.

Який колір повинне мати м’ясо?

Скажу зразу про всі види м’яса. Так, наприклад, яловичина має колір червоний, свинина — рожевий, телятина — більш рожева за свинину, а баранина — більш темніша за яловичину. Колір м’яса — це один з головних показників його свіжості. Крім того, чим молодша тваринка, тим світліший колір м’яса.

Якою має бути поверхня м’яса?

Якщо ви на поверхні м’яса побачили тонку блідо-рожеву або блідо-червону скоринку, то це нормальне явище, так як м’ясо трішки підсихає. Головне щоб інших відтінків чи плям не було. Також оберігайтесь слизу — якщо на м’ясо покласти долоню, вона має залишитись практично сухою.

вибрати свіже м'ясо?

Який запах м’яса?

Кожна людина в своєму роді хижак, а тому свіже м’ясо для нас має приємний запах. Я, наприклад, як нюхаю м’ясо і воно свіже, то зразу ж хочу покласти його на сковорідку і зажарити. Якщо ж запах неприємний, такого м’яса краще не брати. Щоб понюхати м’ясо зсередини — проткніть його нагрітим ножом.

Яким має бути жир?

Жир повинен бути білого кольору, у випадку з бараниною — кремового. Крім того, яловичий жир має кришитись, баранячий — навпаки, має бути щільним. Також жир не має мати неприємний запах.

Пружність м’яса

Якщо м’ясо свіже, то після того як ви натиснете на нього пальцем воно спружинить, а ямка швидко розгладиться.

Ну от і все, а взагалі, порекомендую, щоб завжди вибирати свіже м’ясо, вам потрібно знайти одного продавця, стати його постійним клієнтом і він вам «свині» не підложить. До зустрічі!