Сьогодні я хочу похвалитись і поділитись з вами інформацією про те як я отримав шенген візу, а точніше шопінг візу в Польщу. Якщо ви думаєте, що процедура подачі документів у консульство для отримання шенгенської візи дуже заплутана, то ви помиляєтесь. Це не є так складно, як вам розказують ті, хто хоче на вас «заробити» гроші.

Перш за все я пішов в банк, щоб оплатити сервісний збір. Оплату послуг візового центру необхідно здійснювати у відділеннях КРЕДО банку або ІДЕА банку. З собою необхідно взяти оригінал закордонного та українського паспортів.

Скажу візразу я візи оформляв для себе і моєї коханої дружини, а тому важливо знати, що кожен заявник в банку особисто має заплатити сервісний збір.

Після здійснення оплати я отримав квитанцію, де був відображений індивідуальний номер, щось типу 1111/1111/1111, який є необхідним при реєстрації на подачу документів у візовому центрі. Цей номер активується через 24 години і є дійсним 6 (шість) місяців.

Через добу я зайшов на сайт візового центру, на якому реєстрація була не доступна, після цього я почав телефонувати зі свого мобільного для запису на подачу документів. І тут я зрозумів, що зробив деяку помилку. При оплаті в банку візового збору необхідно було вказати номер телефону, на який здійснюється реєстрація. При реєстрації себе я вказав свій мобільний номер, а дружина свій.

В чому ж виявилась моя помилка? Виявилось, зареєструватись для подачі документів у візовий центр через телефонний дзвінок можна виключно з того номеру, який вказано у відділенні банку при оплаті сервісного збору.

Мені додзвонитись і зареєструватись вийшло з першого разу, а дружина телефонувала тиждень. Додзвонитись можна, але пів години прочекавши з’єднання з оператором, мобільні оператори розривають зв’язок. Тому, краще, напевно, в банку вказувати стаціонарний номер. І бажано один той самий для себе і дружини.

Для довідки додаю телефони для реєстрації на подачу документів у робочі дні з 08.00 до 22.00 наступні:
+38 044 594 54 96
+38 032 242 45 64
+38 032 235 17 76
+38 050 117 90 53
+38 067 343 04 80
+38 093 175 55 03

Дату подачі документів ми все таки «вибили», при з’єднанні з оператором колл-центру необхідно надати йому індивідуальний номер, який є на квитанції з банку, ім’я, прізвище, серію і номер закордонного паспорта.

Оператор пропонує вибрати одну з вільних дат і продиктує код (зразок: POLх/хххххх/xxxx/xx), який необхідно взяти з собою на подачу документів у призначений час.

У візовий центр я приготував і відніс наступні документи:

  1. Візова анкета (заповнена від руки)
  2. Закордонний паспорт з копіями сторінок (паспорт має містити принаймні дві вільні сторінки для віз; якщо є інші закордонні паспорти, їх потрібно додати до заявки (оригінали та копії)
  3. Український паспорт з копіями всіх сторінок, що містять відмітки
  4. 2 фотографії 3,5см х 4,5 см. (не старіші ніж 6 місяців), тут я зекономив, зробивши їх на свій домашній фотоапарат, обробивши в одній програмці і роздрукувавши в фото центрі за 3 гривні
  5. Страховка PZU з оригіналом квитанції про оплату
  6. Квитанція про оплату послуг візового центру з індивідуальним номером
  7. Довідка з місця роботи + Довідка про заробітну плату за останні шість місяців
  8. Це документи, які підтверджують зв’язок з Україною (один з перелічених):
    — Для осіб, які працюють/навчаються, слід надати довідку з місця праці/навчання. У довідці з місця праці повинна бути зазначена інформація, що на період поїздки за кордон місце праці зберігається за працівником.
    — Для приватних підприємців слід надати свідоцтво про реєстрацію приватного підприємця або ліцензію або витяг з державного реєстру + останню податкову декларацію.
    — Для пенсіонерів слід надати пенсійне посвідчення + довідку з пенсійного фонду.
    — Для безробітних заявників, які є власниками нерухомості/земельних ділянок, слід надати документ, який підтверджує право на нерухомість/земельну ділянку (підійде будинкова книга);

  9. Виписка з банку про рух коштів за останні 6 місяців та про наявність коштів на рахунку
  10. Ці документи підтверджують фінансовий стан заявника, а саме:
    — Для студентів слід надати виписку з банку про рух коштів на рахунку, на який нараховується стипендія. Якщо навчання платне, спонсорами поїздки можуть виступати родичі першої лінії, а саме батьки, дідусь чи бабуся. Спонсор пише від руки заяву про те, що заявник знаходиться на утриманні спонсора; додатково до цієї заяви слід долучити свідоцтво про народження та виписку з банку про рух коштів на рахунку спонсора. Якщо спонсором виступає дідусь чи бабуся, слід надати документи, які підтверджують родинні зв’язки.
    — Для пенсіонерів слід надати виписку з банку про рух коштів на рахунку за останні 3 місяці.
    — Для приватних підприємців слід надати виписку з банку про рух коштів на рахунку за останні 3 місяці.
    — Для найманих працівників слід надати виписку з банку про рух коштів на рахунку за останні 3 місяці.
    — Для безробітних: спонсорами поїздки можуть виступати родичі першої лінії (батьки, члени подружжя, діти). Спонсор пише від руки заяву про те, що заявник знаходиться на утриманні спонсора; додатково до цієї заяви слід додати документи, які підтверджують родинні зв’язки заявника зі спонсором, та виписку з банку про рух коштів на рахунку спонсора.
    Рахунок не може бути депозитним, а має бути зарплатним або розрахунковим. Мінімальна сума на рахунку має бути з розрахунку 30 євро або 100 злотих на добу перебування у Польщі. Для шенгенської шопінг візи достатньо 1000 грн і більше.

  11. Довідка про заброньований готель з Booking.com. При подачі документів на візу достатньо надати підтвердження бронювання готелю на вказаний період без здійсненої оплати.

Через 6 днів я взяв з собою український паспорт, чек та пішов в візовий центр отримувати закордонний паспорт з уже відкритою візою. Отже, самому відкрити візу на закупи (шопінг візу) не є такою складною справою. Якщо у вас є якісь запитання, пишіть в коментарях, я буду радий відповісти.