Запланувавши поїздку за кордон (як я зробив шенгенську шопінг візу я вже вам розказував), у мене, точніше у моєї дружини виникла проблемна ситуація — як дома без нагляду залишити квіти, за ними ж постійно потрібно дивитись. Я як справжній чоловік вирішив допомогти їй в цій маленькій проблемці та порадив як вберегти їх від висихання.

Як залишити квіти без нагляду на час відпустки

Взагалі то кожен із нас, від’їжджаючи у відпустку чи у відрядження, може для цього використати багато способів, та самі прості і доступні я вважаю наступні.

Промивши рослинки під слабим напором води, потрібно поставити їх в ванну, наповнивши її водою приблизно на 15 сантиметрів. Двері в ванну необхідно лишити відкритими. Таким чином квіти можуть спокійно обійтись без нагляду протягом двох-трьох тижнів. Недоліком такого способу є те, що рослини довгий час знаходяться без світла, тому необхідно зробити наступним чином. Перед самим від’їздом опустити горщики з квітами в ванну, щоб вода повністю покрила їх краї, і оставити вазони так на 40 хвилин. Після чого вийняти і замотати горщики в поліетиленову плівку чи помістити в пакети. Краї пакетів завернути та закріпити канцелярськими скріпками — таким чином буде краще затримуватись волога в землі.

В більші горщики можна вставити в землю горлечком вниз пляшки, наповнені водою. Якщо їдете ненадовго, покладіть на землю в вазон мокру губку. Зверху землю можна прикрити вирізаним по формі горщика кругом із картону, в якому потрібно зробити розріз і круглу дірку по розміру стовбура рослини.

А можна зробити і так. Відро чи таз з водою поставити на табуретку, а кругом на підлозі розмістити квіти. Після того нарізати марлеві бинти такої довжини, щоб один кінець вільно лежав в вазоні, а інший можна було опустити в таз чи відро з водою. Так «поїти» квіти можна місяць і навіть більше.

Якщо все ж повернувшись додому знайдуться якісь пов’ялі квіти, необхідно покласти в великий таз на дно дерев’яний брусок і поставити на нього вазон. Далі треба налити в таз гарячої води (не кип’яток), щоб від неї йшла пара. Рівень води повинен бути на 3-4 сантиметри нижчий верхнього краю бруска. Пара відновить втрачену рослинкою вологу.

Думаю мої поради пригодяться не тільки дружині, але й вам. Якщо маєте якісь ідейки пишіть в коментарях.